Popisovacie tabule a nástenky pre poznámky, listy alebo fotky v obytnom priestore

Skoro v každom obytnom priestore, či už v byte alebo rodinnom dome nájdeme nad pracovným stolom alebo pracovným kútikom nástenku. Prilepujeme alebo prípiname si na ňu dôležité poznámky, telefónne čísla, fotky, pripomienky. Ale nástenka nemusí byť iba korková alebo kovová tabuľa. Aj s týmto obyčajným kúskom sa môžeme vyhrať tak, aby ladil s interiérom. Možností je veľa, stačí sa zamyslieť alebo sa nechajte inšpirovať.

  1. Nalepte na OSB dosku farebný striekaný plech, ktorý bude ladiť s interiérom a zarámujte rámom /úzkym minimalistickým alebo pompéznym barokovým – fantázii sa medze nekladú/ samozrejme, podľa finančných možností.
  2. Potiahnite obyčajnú korkovú tabuľu látkou alebo tapetou podľa vlastného výberu /môže byť aj fototapeta/a rámik natrite farebne vyhovujúcim lakom. Takto si môžete pripraviť viacero tabúľ a na stene spojiť v rôznych variáciách.
  3. Skúste si podľa šablóny alebo podľa vlastnej fantázie vystrihnúť z magnetickej tabuľovej tapety požadovaný tvar /postava, strom, zvieratko, logo alebo rôzne symboly/ a nalepiť na stenu. Vhodné aj pre deti a kreatívcov, ktorí si môžu na takúto nástenku aj kresliť a písať.
  4. Skúste využiť kari sieť – dajte si odstrihnúť požadovaný tvar, v prípade potreby natrite alebo nastriekajte farbou a na zavesenie poznámok či fotiek použite špagát, štipce alebo háčiky. Taktiež môžete na tabuľu zavesiť rôzne vrecká na drobnosti.
  5. Z korku vystrihnite niekoľko kruhov vhodnej veľkosti a nalepte na stenu. Pre väčší efekt si dajte v sklenárstve narezať rovnaké kruhy zo zrkadlového skla a na stene prestriedajte s korkovými kruhmi.
  6. Tip pre vinárov – zbierajte korkové štuple od vína a nalepte tesne vedľa seba na akúkoľvek dosku.
Close Menu